Детайлна програма

   свали цялата програма
14:00ч - 18:00ч

Началото на киното

  Френски институт

Прожекция, дискусия и практическо ателие CinEd

14:00ч - 18:00ч

Експериментално кино

  Кино Одеон

Прожекция, дискусия и практическо ателие CinEd

18:00ч - 21:45ч

Класната стая на г-н Бахман

  Кино Одеон

Официално откриване с документалния филм, носител на специалната награда на журито от тазгодишното издание на фестивала "Берлинале"! Прожекция, част от тематичната програма "Смелите деца"

14:00ч - 15:45ч

Късометражна програма: Малката продавачка на слънце и Пей

  Кино Одеон

Безплатна прожекция по кинообразование, част от тематичната програма "Смелите деца"

18:00ч - 19:15ч

Късометражна програма Клермон Феран

  Кино Одеон

Наградени филми

19:00ч - 21:00ч

Фокус Димитър Димитров - Анимитер

  Френски институт

С оригиналния си стил на рисуване, Димитър създава свои светове със собствени персонажи, жив киноразказ и смели послания. // Част от фокус върху български режисьори и късометражните им филми

19:30ч - 21:00ч

Долината на мира

  Кино Одеон

Прожекция, част от тематичната програма „Смелите деца“

10:00ч - 12:00ч

Дискусия: Онлайн платформи и кинообразование - потенциал и възможности

  Френски институт

1) Как се маркетира кино във век на толкова много дигитално съдържание?; 2) Как да стига повече качествено кино до учениците? 3) Пиратството - какви са последствията за киното? По тези теми ще си говорим с представители на Gledam.bg, Filmira, Kinematograf, 7arts.bg и CinEd

14:00ч - 17:00ч

Форум Кино в училище

  Френски институт

Форум "Кино в училище": Панел "Моето място в киното" и безплатна прожекция на "Клео от 5 до 7" (реж. Аньес Варда) за учители и ученици

18:00ч - 19:30ч

Португалско късометражно кино I

  Кино Одеон

Представяме селекциите от португалски късометражни филми в партньорство с Португалски културен и езиков център "Камойш София" и Agencia - националната португалска агенция за разпространение на късометражно кино.

19:00ч - 21:30ч

Фокус Слава Дойчева

  Френски институт

Актрисата, която не се поколеба да застане зад камерата и да поеме контрола над киноразказа. // Част от фокус върху български режисьори и късометражните им филми

19:30ч - 21:15ч

Моята слаба сестра

  Кино Одеон

Част от тематичната програма „Сестри“

10:00ч - 13:00ч

Форум Кино в училище

  Френски институт

Какво е мястото на киното и другите изкуства в училищния контекст? В серия от панели, част от форума ще споделим добри практики от различни инициативи, които Сдружение "Арте Урбана Колектив" координира.

14:00ч - 17:00ч

Форум Кино в училище

  Френски институт

Как се организират киноателиета за развитие на социални и емоционални умения в училище?

18:30ч - 20:00ч

Рибарското селище (La pointe courte)

  Кино Одеон

Част от програма "В новата вълна на Аньес Варда", която се осъществява с подкрепата на Френски институт в България

19:00ч - 21:30ч

Фокус Христо Симеонов

  Френски институт

Един от младите режисьори, който чрез късометражните си филми адресира важни теми с богат киноезик. // Част от фокус върху български режисьори и късометражните им филми

20:00ч - 21:30ч

Моята слаба сестра

  Кино Влайкова

Част от тематичната програма "Сестри"

20:30ч - 22:15ч

Лято 1993

  Кино Одеон

Част от тематичната програма „Сестри“

10:00ч - 12:00ч

Синият тигър

  Чешки център

Безплатна прожекция по кинообразование // Филмът е част от колекцията на CinEd

10:00ч - 13:00ч

Събитие WOMED: Мастер клас на Ралица Петрова

  Френски институт

Мастер класа ще бъде повод да се запознаем в дълбочина с работата на Ралица, базирайки се на откъси от нейни филми и от филми на автори, които я вдъхновяват. Също така, ще представим възможностите на новата платформа на програмата WOMED, която сдружение “Арте Урбана Колектив” координира за България.

13:00ч - 17:00ч

Aтелие по анимация Синият тигър и моят град

  Чешки център

Практическо ателие, вдъхновено от чешкия филм "Синият тигър" (реж. Петр Укропец), част от колекцията на CinEd.

14:00ч - 15:30ч

Късометражна програма: Малката продавачка на слънце и Пей

  Кино Влайкова

Прожекция, част от тематичната програма "Смелите деца"

16:00ч - 17:00ч

Късометражни документални експерименти от Аньес Варда

  Кино Одеон

Част от програма "В новата вълна на Аньес Варда", която се осъществява с подкрепата на Френски институт в България

17:00ч - 20:30ч

Класната стая на г-н Бахман

  Кино Одеон

Прожекция, част от тематичната програма "Смелите деца"

18:00ч - 19:00ч

Късометражна програма Клермон-Феран

  Френски институт

Наградени филми

18:30ч - 20:15ч

Късометражна програма: Мечтатели

  Кино Влайкова

Прожекции на филмите "Дебют" и "Моят цигански път"

20:30ч - 21:45ч

Големият свят на късото кино

  Кино Влайкова

Няколко филма, които открехват вратата към магическия свят на късото кино // Оригинална селекция от Кинематограф.бг

10:00ч - 12:00ч

Славеят на императора

  Чешки център

Безплатна прожекция по кинообразование // Филмът е част от колекцията на CinEd

17:00ч - 18:30ч

Долината на мира

  Кино Одеон

Част от тематичната програма „Смелите деца“

19:30ч - 21:00ч

Клео от 5 до 7

  Кино Одеон

Прожекция, част от програмата "В новата вълна на Аньес Варда", която се осъществява с подкрепата на Френски институт в България

20:00ч - 21:30ч

Престъпление и наказание в руското късо кино

  Кино Влайкова

Престъпление и наказание, или истински истории от руския ъндърграунд, през чийто шахти всеки младеж там преминава поне веднъж в живота си.

14:00ч - 16:00ч

Swagger

  Френски институт

Безплатна прожекция по кинообразование, част от тематичната програма "Смелите деца"

19:00ч - 20:00ч

Късометражни документални експерименти от Аньес Варда

  Френски институт

Част от програма "В новата вълна на Аньес Варда", която се осъществява с подкрепата на Френски институт в България

19:30ч - 21:00ч

Майстори на черния хумор

  Кино Одеон

Оригинална селекция от Кинематограф.бг

14:00ч - 15:45ч

Кеймбридж

  Френски институт

Безплатна прожекция по кинообразование

19:00ч - 21:00ч

Чудесата

  Кино Одеон

Част от тематичната програма "Сестри"

19:00ч - 20:30ч

Рибарското селище (La pointe courte)

  Френски институт

Част от програма "В новата вълна на Аньес Варда", която се осъществява с подкрепата на Френски институт в България

20:30ч - 21:45ч

Португалско късометражно кино II

  Кино Влайкова

Представяме селекциите от португалски късометражни филми в партньорство с Португалски културен и езиков център “Камойш София” и Agencia - националната португалска агенция за разпространение на късометражно кино.

19:00ч - 20:30ч

Клео от 5 до 7

  Френски институт

Част от програма "В новата вълна на Аньес Варда", която се осъществява с подкрепата на Френски институт в България

20:30ч - 22:30ч

Студентско немско кино - официално закриване

  Гьоте-институт

Специална селекция от Кинематограф.бг

10:00 - 13:00ч
Форум Кино в училище
  Френски институт
14:00 - 17:00ч
Форум Кино в училище
  Френски институт
18:30 - 20:00ч
Рибарското селище (La pointe courte)
  Кино Одеон
19:00 - 21:30ч
Фокус Христо Симеонов
  Френски институт
20:00 - 21:30ч
Моята слаба сестра
  Кино Влайкова
20:30 - 22:15ч
Лято 1993
  Кино Одеон
детайлна програма
10:00 - 12:00ч
Славеят на императора
  Чешки център
17:00 - 18:30ч
Долината на мира
  Кино Одеон
19:30 - 21:00ч
Клео от 5 до 7
  Кино Одеон
детайлна програма
14:00 - 15:45ч
Кеймбридж
  Френски институт
19:00 - 21:00ч
Чудесата
  Кино Одеон
19:00 - 20:30ч
Рибарското селище (La pointe courte)
  Френски институт
20:30 - 21:45ч
Португалско късометражно кино II
  Кино Влайкова
детайлна програма